Rekuperacja

Zalety posiadania rekuperatora

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń: dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla.

Nawiewane powietrze jest przefiltrowane – pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń. Jednocześnie, w miesiącach, gdy w domu załącza się system grzewczy zaciągane z zewnątrz chłodniejsze powietrze jest ogrzewane od powietrza wyciąganego z pomieszczeń. Stąd odzysk ciepła z wentylacji i oszczędności na ogrzewaniu.

rekuperacja2
rekuperacja3

Zalety posiadania rekuperatora

Głównym elementem rekuperacji jest rekuperator (centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła), w której wymienniku następuje odzysk energii z powietrza wyciąganego z pomieszczeń. Dobór rekuperatora o właściwej mocy jest kluczem do skutecznej i energooszczędnej wentylacji.

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Zasada działania rekuperatora jest taka, że ogrzewa on świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. Inaczej mówiąc – rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Sprawność odzysku ciepła najlepszych urządzeń przekracza 90%.

Wysokie koszty ogrzewania w dużej mierze wynikają ze strat ciepła spowodowanych wentylacją pomieszczeń. Ciepłe powietrze jest usuwane, a w jego miejsce napływa powietrze świeże, ale zimne. Rekuperacja to dobry sposób, aby to zmienić.

Serwis

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe dla systemów rekuperacji, które zapewnią sprawne działanie i długotrwałą wydajność systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Nasze doświadczone zespoły serwisowe zapewnią regularną konserwację, diagnostykę oraz naprawę ewentualnych usterek, aby zapewnić optymalne działanie instalacji rekuperacyjnej.

Zakres usług

 1. Regularna konserwacja:
  • Czyszczenie wymienników ciepła i filtrów powietrza
  • Sprawdzanie i regulacja parametrów pracy systemu
  • Wymiana zużytych elementów (filtrów, uszczelek itp.)
 2. Diagnostyka i naprawy:
  • Diagnozowanie ewentualnych usterek
  • Naprawa uszkodzeń mechanicznych i elektrycznych
  • Kalibracja i regulacja komponentów systemu
 3. Modernizacje i ulepszenia:
  • Wprowadzenie nowych funkcji lub ulepszeń systemu
  • Modernizacja istniejących komponentów dla poprawy wydajności i oszczędności energii

Korzyści

 • Zapewnienie ciągłej sprawności i efektywności systemu rekuperacji
 • Oszczędność energii i obniżenie kosztów eksploatacji
 • Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach
 • Wydłużenie życia użytkowego instalacji

nasze prace

Ciekawostki

Czy wiesz ze niektóre rekuperatory są wyposażone w nawilżacze powietrza a do niektórych jest możliwość zamontowania takich?
Ale co daje nam nawilżacz?

Nawilżacz to przede wszystkim brak suchości w gardle, wysuszonych oczu i skóry. Wilgotność powietrza która pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, cerę, samopoczucie, a dodatkowymi beneficjentami są rośliny, zwierzęta i meble co w przypadku parkietów czy drewna ma ogromne znaczenie.

Jeśli szukają Państwo doskonałego urządzenia, które poprawi jakość powietrza w domu, zapraszamy do kontaktu.
Chętnie przekażemy naszą wiedzę i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.